Jak prać koszulki z nadrukiem?

Koszulki z nadrukiem są ostatnimi czasy niezwykle popularne, zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Można kupić albo gotowe koszulki oferowane przez każdego praktycznie producenta, albo też zamówić dowolnie spersonalizowane koszulki. Na tych drugich można umieścić praktycznie dowolny wizerunek, zdjęcie czy napis. W Polsce działa już mnóstwo firm, które oferują taką usługę. Klient wybiera wizerunek ze strony internetowej lub przysyła własny, wybiera rodzaj koszulki i otrzymuje gotowy produkt. Jest to świetny pomysł na to, aby mieć oryginalną koszulkę, jakiej nie posiada nikt inny.

W przypadku koszulek z nadrukiem jest jednak jeden problem. Trzeba o nie wyjątkowo dbać, gdyż nadruk zazwyczaj jest mniej trwały, niż zwykły kolor nałożony fabrycznie. Mając naprawdę wyjątkową i oryginalną koszulkę, wiele osób chce wiedzieć, jak prać koszulki z nadrukiem, aby zachowały swój dobry wygląd, a nadruk jak najdłużej utrzymał się na koszulce. Jako że technik nadruku jest wiele, np. sitodruk, termotransfer czy nadruk cyfrowy, w pierwszej kolejności należy koniecznie się zapoznać ze wskazówkami prania odzieży, które zamieszczone są na metce. Należy ich bezwzględnie przestrzegać. Zazwyczaj koszulek nie wolno wybielać.

Najczęściej też nie powinno się ich prać w wysokich temperaturach, a często maksymalna temperatura prania to 30 lub 40 stopni Celsjusza. W niektórych przypadkach producent zabrania też prania w pralce, a dopuszcza jedynie pranie ręczne. Często w poradach jak prać koszulki z nadrukiem jest też warunek, aby do prania nie używać proszku i innych mocnych detergentów, a np. delikatny płyn do prania. Sporadycznie można się spotkać z tym, że wskazane jest jedynie pranie chemiczne, bez użycia wody. Pranie to oczywiście jedna sprawa. Inna to suszenie i prasowanie. Najczęściej koszulek takich nie powinno się suszyć w suszarkach mechanicznych, a przy prasowaniu należy uważać, aby nie prasować po nadruku. Zazwyczaj zalecane jest, aby koszulki z nadrukiem suszyć w stanie rozwieszonym. Oczywiście, im bardziej ostrożnie będą takie koszulki traktowane, tym dłużej zachowają swój dobry wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *