Jak składać koszulki?

Porządek w szafie to podstawa! Przekonał się o tym każdy, kto przynajmniej raz w pośpiechu poszukiwał odpowiedniego ubrania na ostatnią chwilę. Prawdziwi szczęściarze wyciągają wtedy idealnie wyprasowaną koszulkę, zakładają ją w biegu i już mogą lecieć na spotkanie. Niestety, rzeczywistość zazwyczaj jest o wiele mniej kolorowa: rzeczy na półce przypominają jeden wielki kłąb ciuchów, a po wyjęciu wcale nie jest lepiej. Najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie żelazka, ale zabiera nam ono cenny czas. Umyć zęby czy wyprasować koszulkę? Aby uniknąć tego dylematu zadbajmy o nasze ubrania już w momencie wieszania prania.

Odpowiednio strzepnięte i równo rozwieszone części garderoby po wyschnięciu będą prezentowały się o wiele lepiej od ich porzuconych niedbale na sznurku odpowiedników. Po wysuszeniu przystępujemy do składania. Jak składać koszulki? Przede wszystkim dopasujmy sposób do naszych możliwości oraz objętości naszej szafy. W przypadku pokaźnej garderoby może się okazać, że ogranicza nas powierzchnia: w tym wypadku starajmy się składać koszulki w mniejsze kostki. Najwygodniejszą metodą jest oczywiście składanie ich do rozmiaru podobnego w sklepach – w ten sposób z łatwością wydobędziemy z szafy interesujące nas ubranie. Dla fanów gadżetów i innowacyjnych rozwiązań powstało nawet specjalne urządzenie do składania koszulek. Jest to rodzaj plastikowej deski z odpowiednio przygotowanymi zgięciami.

Po ułożeniu na niej koszulki składamy poszczególne części według zaleceń instrukcji. W kilka chwil zyskujemy równo złożony T-shirt, a dzięki zastosowaniu jednego urządzenia przy składaniu wszystkich koszulek mamy gwarancję jednakowego rozmiaru, co oczywiście ułatwia ułożenie ich odpowiednio w szafie. Bardziej cierpliwi mogą ćwiczyć składanie koszulek ręcznie w 3 sekundy – w Internecie znajduje się mnóstwo poradników, gdzie należy złapać koszulkę i jakie ruchy wykonać, by błyskawicznie ją złożyć. Wielu zwolenników zyskuje także metoda wieszania wszystkiego na osobnych wieszakach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *